CPF0402B20RE
DigiKeys varenummer
A119885TR-ND - Tape & Reel (TR)
A119885CT-ND - Afskåret tape (CT)
A119885DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CPF0402B20RE
Beskrivelse
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
20 Ohms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
CPF0402B20RE Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)