CPF-A-0603B100KE1
DigiKeys varenummer
1712-CPF-A-0603B100KE1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF-A-0603B100KE1CT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CPF-A-0603B100KE1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CPF-A-0603B100KE1
Beskrivelse
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0603
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
CPF-A-0603B100KE1 Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)