CPF-A-0402B10KE
DigiKeys varenummer
1712-CPF-A-0402B10KETR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF-A-0402B10KECT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CPF-A-0402B10KEDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CPF-A-0402B10KE
Beskrivelse
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CPF-A-0402B10KE Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)