3521270KFT
DigiKeys varenummer
A116090TR-ND - Tape & Reel (TR)
A116090CT-ND - Afskåret tape (CT)
A116090DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
3521270KFT
Beskrivelse
RES SMD 270K OHM 1% 2W 2512
Detaljeret beskrivelse
270 kOhms ±1% 2W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
3521270KFT Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,248" L x 0,126" B (6,30mm x 3,20mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)