23ESB104MMF50NF
DigiKeys varenummer
A105788-ND
Producenter
Producentens varenummer
23ESB104MMF50NF
Beskrivelse
POT 100K OHM 1/5W CARBON LOG
Producentens standard leveringstid
25 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100k Ohm 1 rækker Logaritmisk Panelmontering Potentiometer Ingen 1.0 Drej Kul 0,2W, 1/5W Loddeblik
Kategori
Antal udtag
1
Producenter
TE Connectivity Passive Product
Justeringstype
Brugerdefineret
Serie
Temperaturkoefficient
0.05
Emballage
Bulk
Rotation
300°
Varestatus
Aktiv
Resistivt materiale
Kul
Modstand (Ohm)
100k
Termineringsudformning
Loddeblik
Tolerance
±20%
Aktuatortype
Fladgjort
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Aktuatorlængde
1,969" (50,00mm)
Indbygget switch
Ingen
Aktuatordiameter
0,250" (6,35mm)
Antal omgange
1.0
Monteringstype
Panelmontering
Konusform
Logaritmisk
Størrelse - Krop
Rektangulær - 0,992" x 0,717" overflade (25,20mm x 18,20mm)