PBES16L20R
DigiKeys varenummer
450-PBES16L20R-ND
Producenter
Producentens varenummer
PBES16L20R
Beskrivelse
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 125V
Detaljeret beskrivelse
Nødstopsknap SPST-NO + SPST-NC Panelmontering, Front
Kategori
Switch-funktion
On-Off, Off-On
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC), 220mA (DC)
Serie
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Spændingsklassifikation - DC
125 V
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 16,00mm diam.
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Kredsløb
SPST-NO + SPST-NC
Driftstemperatur
-25°C – 70°C