PBES16L1IR
DigiKeys varenummer
450-PBES16L1IR-ND
Producenter
Producentens varenummer
PBES16L1IR
Beskrivelse
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 125V
Detaljeret beskrivelse
Nødstopsknap SPST-NC Panelmontering, Front
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC), 220mA (DC)
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Serie
Spændingsklassifikation - DC
125 V
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 16,00mm diam.
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Driftstemperatur
-25°C – 55°C