PBES16L1CR
DigiKeys varenummer
450-PBES16L1CR-ND
Producenter
Producentens varenummer
PBES16L1CR
Beskrivelse
SWITCH ESTOP TWIST RESET 3A 125V
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Nødstopsknap SPST-NC Panelmontering, Front
Kategori
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC), 220mA (DC)
Producenter
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Serie
Spændingsklassifikation - DC
125 V
Emballage
Boks
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 16,00mm diam.
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddemetal, Quick-konnekt - 0,110" (2,8mm)
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Reset operation
Drejning
Driftstemperatur
-25°C – 55°C
Kredsløb
SPST-NC
Oplysningsspænding (nominel)
24VDC