DST12DS254
DST12DS254
DST12DS254
DigiKeys varenummer
450-DST12DS254-ND
Producenter
Producentens varenummer
DST12DS254
Beskrivelse
DST TOGGLE 2P 12A SLDTAB ON-NONE
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Vippekontakter DPDT Panelmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DST12DS254 Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
125 V
Mfr
Aktuatortype
Standard rund
Serie
Aktuatorlængde
16,74mm
Emballage
Bakke
Oplysning
Uden lys
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Monteringstype
Panelmontering
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 11,91mm diam.
Kredsløb
Bøsnings gevind
15/32-32
Switch-funktion
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Strømklassificering (AMPS)
12A (AC)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C