AV1920DB12Q04
AV1920DB12Q04
AV1920DB12Q04
DigiKeys varenummer
450-2470-ND
Producenter
Producentens varenummer
AV1920DB12Q04
Beskrivelse
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Trykknapkontakter DPDT Anti-hærværk, oplyst Panelmontering, Front
Kategori
Aktuatormærkning
Ingen mærkning
Mfr
Farve - Aktuator/hætte
Sølv
Serie
Oplysningstype, farve
LED, Blå/rød
Emballage
Boks
Oplysningsspænding (nominel)
12VDC
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Loddeblik
Monteringstype
Panelmontering, Front
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Type
Anti-hærværk, oplyst
Funktioner
Spot-LED
Kredsløb
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 19,20mm diam.
Switch-funktion
On-Mom
Driftstemperatur
-20°C – 55°C
Strømklassificering (AMPS)
3A (AC)
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
250 V