YFF18AC1C104MT0Y0N
DigiKeys varenummer
445-175322-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175322-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-175322-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
YFF18AC1C104MT0Y0N
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 16V 0603
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.1 µF Gennemføringskondensatorer 16V 1 A 0603 (1608 metrisk), 4 PC Pad
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
YFF18AC1C104MT0Y0N Modeller
Kategori
Strøm
1 A
Producenter
TDK
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Indsættelsestab
30dB @ 2MHz – 4GHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringer
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Type
Gennemføring
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk), 4 PC Pad
Kapacitans
0.1 µF
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Højde (maks.)
0,028" (0,70mm)
Spænding - Nominel
16V