MHQ1005075HA56NHTD25
DigiKeys varenummer
445-MHQ1005075HA56NHTD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MHQ1005075HA56NHTD25CT-ND - Afskåret tape (CT)
445-MHQ1005075HA56NHTD25DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MHQ1005075HA56NHTD25
Beskrivelse
FIXED IND 56NH 180MA 1.4 OHM SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 nH Afskærmet Flerlag Induktor 180 mA 1,4Ohm maks. 0402 (1005 metrisk)
Kategori
DC-modstand (DCR)
1,4Ohm maks.
Mfr
Q @ frek.
20 @ 250MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
1,2GHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
100 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0402
Tolerance
±3%
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,030" (0,75mm)