MHQ0603P6N2ST000
DigiKeys varenummer
445-16904-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16904-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-16904-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MHQ0603P6N2ST000
Beskrivelse
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.2 nH Uskærmet Flerlag Induktor 300 mA 700mOhm maks. 0201 (0603 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MHQ0603P6N2ST000 Modeller
Kategori
DC-modstand (DCR)
700mOhm maks.
Mfr
Q @ frek.
16 @ 500MHz
Serie
Frekvens - Selvresonans
4GHz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Aktiv
Induktansfrekvens - Test
500 MHz
Type
Flerlag
Monteringstype
Overflademontering
Materiale - Kerne
Pakke/hus
0201 (0603 metrisk)
Induktans
Leverandørs enhedspakning
0201 (0603 metrisk)
Tolerance
±0,3nH
Størrelse/dimension
0,026" L x 0,014" B (0,65mm x 0,35mm)
Strømklassificering (AMPS)
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)