FK28C0G1H182JN000 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
TDK
På lager: 425
Datablad
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 50
Parametrisk ækvivalent
På lager: 455
Parametrisk ækvivalent
På lager: 3.502
På lager: 263
Direkte
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direkte
Murata Electronics
På lager: 762
Murata Electronics
Similar
1800 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FK28C0G1H182JN000
DigiKeys varenummer
445-FK28C0G1H182JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK28C0G1H182JN000
Beskrivelse
CAP CER 1800PF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FK28C0G1H182JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)