FK28C0G1H121JN000
DigiKeys varenummer
445-FK28C0G1H121JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK28C0G1H121JN000
Beskrivelse
CAP CER 120PF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK28C0G1H121JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)