FK26C0G1H683JN000
DigiKeys varenummer
445-FK26C0G1H683J-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK26C0G1H683JN000
Beskrivelse
CAP CER 0.068UF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.068 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FK26C0G1H683JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)