FK24X7R1H154KN000
DigiKeys varenummer
445-FK24X7R1H154KN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK24X7R1H154KN000
Beskrivelse
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.15 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK24X7R1H154KN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,177" B (5,50mm x 4,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)