FK24X7R0J106KR000
DigiKeys varenummer
445-FK24X7R0J106KR000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK24X7R0J106KR000
Beskrivelse
CAP CER 10UF 6.3V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF ±10% 6,3V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK24X7R0J106KR000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,098" B (4,50mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)