FK24C0G1H562JN000
DigiKeys varenummer
445-FK24C0G1H562JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK24C0G1H562JN000
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5600 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FK24C0G1H562JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,177" B (5,50mm x 4,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)