FK24C0G1H153JN000
DigiKeys varenummer
445-FK24C0G1H153JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK24C0G1H153JN000
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK24C0G1H153JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,098" B (4,50mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)