FK22X7R1E226MR000
DigiKeys varenummer
445-FK22X7R1E226MR000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK22X7R1E226MR000
Beskrivelse
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF ±20% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK22X7R1E226MR000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,295" L x 0,157" B (7,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,315" (8,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)