FK20C0G2E153JN000 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 0
Datablad
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
Similar
På lager: 870
0.015 µF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FK20C0G2E153JN000
DigiKeys varenummer
445-FK20C0G2E153JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK20C0G2E153JN000
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 250V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FK20C0G2E153JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)