FK20C0G2A473JN000
DigiKeys varenummer
445-FK20C0G2A473JN000-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK20C0G2A473JN000
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK20C0G2A473JN000 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)