FK16X7R1E335KR006
DigiKeys varenummer
FK16X7R1E335KR006-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FK16X7R1E335KR006
Beskrivelse
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.3 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK16X7R1E335KR006 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)