FK16C0G2A472JN020
DigiKeys varenummer
445-8334-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK16C0G2A472JN020
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 100V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FK16C0G2A472JN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)