FK16C0G1H223JN020 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 0
Datablad
Direkte
TDK
På lager: 905
Datablad
Opgradering
På lager: 0
Similar
På lager: 460
Similar
På lager: 152
Murata Electronics
Murata Electronics
På lager: 579
0.022 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FK16C0G1H223JN020
DigiKeys varenummer
445-4797-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK16C0G1H223JN020
Beskrivelse
CAP CER 0.022UF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FK16C0G1H223JN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)