FK11X7R1A226MR020
DigiKeys varenummer
445-8259-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK11X7R1A226MR020
Beskrivelse
CAP CER 22UF 10V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF ±20% 10V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK11X7R1A226MR020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±20%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)