FG28X7R1H473KNT06
DigiKeys varenummer
445-173599-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173599-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG28X7R1H473KNT06
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FG28X7R1H473KNT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)