FG26X7R1E105KNT00
DigiKeys varenummer
445-175543-ND
Producenter
Producentens varenummer
FG26X7R1E105KNT00
Beskrivelse
CAP CER 1UF 25V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FG26X7R1E105KNT00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)