FG26C0G2J562JNT06
DigiKeys varenummer
445-173423-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173423-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG26C0G2J562JNT06
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 630V C0G RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5600 pF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FG26C0G2J562JNT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)