FG26C0G1H473JNT06
DigiKeys varenummer
445-173397-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173397-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG26C0G1H473JNT06
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 50V C0G RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FG26C0G1H473JNT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)