FG16X7R1H684KNT06
DigiKeys varenummer
445-FG16X7R1H684KNT06CT-ND - Afskåret tape (CT)
445-FG16X7R1H684KNT06TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG16X7R1H684KNT06
Beskrivelse
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.68 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FG16X7R1H684KNT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)