FA28X7R1H472KNU06 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ækvivalent
På lager: 185
Murata Electronics
4700 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA28X7R1H472KNU06
DigiKeys varenummer
445-174284-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-174284-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA28X7R1H472KNU06
Beskrivelse
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FA28X7R1H472KNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)