FA28NP01H562JNU06 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TDK
På lager: 0
Datablad
5600 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA28NP01H562JNU06
DigiKeys varenummer
FA28NP01H562JNU06-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA28NP01H562JNU06
Beskrivelse
CAP CER 5600PF 50V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
FA28NP01H562JNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C