FA28NP01H330JNU06
DigiKeys varenummer
445-180775-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180775-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA28NP01H330JNU06
Beskrivelse
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
33 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FA28NP01H330JNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C