FA28C0G1H561JNU06
DigiKeys varenummer
445-180727-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180727-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA28C0G1H561JNU06
Beskrivelse
CAP CER 560PF 50V C0G RADIAL
Detaljeret beskrivelse
560 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FA28C0G1H561JNU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)