FA26X7R2E473KNU00
DigiKeys varenummer
445-181166-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA26X7R2E473KNU00
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 250V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 250V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FA26X7R2E473KNU00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)