FA26X7R1H475KRU06
DigiKeys varenummer
445-180687-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180687-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA26X7R1H475KRU06
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FA26X7R1H475KRU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)