FA26X7R1H475KRU00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TDK
På lager: 442
Datablad
Similar
TDK
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 4.089
4.7 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA26X7R1H475KRU00
DigiKeys varenummer
FA26X7R1H475KRU00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA26X7R1H475KRU00
Beskrivelse
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FA26X7R1H475KRU00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)