FA26NP02E153JNU06
DigiKeys varenummer
445-174971-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-174971-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA26NP02E153JNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.015UF 250V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.015 µF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FA26NP02E153JNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C