FA26C0G2J472JNU06 | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | FA26C0G2J472JNU06 |
Beskrivelse | CAP CER 4700PF 630V C0G RADIAL |
Producentens standard leveringstid | 24 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 4700 pF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | FA26C0G2J472JNU06 Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Mfr | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Monteringstype |
Varestatus Aktiv | Pakke/hus Radial |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm) |
Tolerance ±5% | Højde - Monteret (maks.) 0,236" (6,00mm) |
Spænding - Nominel | Lederafstand 0,197" (5,00mm) |