FA26C0G2J101JNU00
DigiKeys varenummer
445-181150-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA26C0G2J101JNU00
Beskrivelse
CAP CER 100PF 630V C0G RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 pF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA26C0G2J101JNU00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)