FA24X8R1E224KNU06
DigiKeys varenummer
445-180652-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180652-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA24X8R1E224KNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.22UF 25V X8R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.22 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X8R Radial
EDA/CAD-modeller
FA24X8R1E224KNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,177" L x 0,118" B (4,50mm x 3,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere
Driftstemperatur
-55°C – 150°C