FA22X7R1E226MRU06
DigiKeys varenummer
445-180603-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180603-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA22X7R1E226MRU06
Beskrivelse
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL
Detaljeret beskrivelse
22 µF ±20% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FA22X7R1E226MRU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,295" L x 0,177" B (7,50mm x 4,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)