FA22NP02J473JNU06
DigiKeys varenummer
445-174953-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-174953-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA22NP02J473JNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 630V NP0 RAD
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FA22NP02J473JNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,295" L x 0,177" B (7,50mm x 4,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,335" (8,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C