FA20NP02J333JNU06
DigiKeys varenummer
445-FA20NP02J333JNU06CT-ND - Afskåret tape (CT)
445-FA20NP02J333JNU06TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA20NP02J333JNU06
Beskrivelse
CAP CER 0.033UF 630V NP0 RAD
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±5% 630V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FA20NP02J333JNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C