FA20C0G2E473JNU00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
TDK
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
0.047 µF ±5% 250V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA20C0G2E473JNU00
DigiKeys varenummer
FA20C0G2E473JNU00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA20C0G2E473JNU00
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 250V C0G RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FA20C0G2E473JNU00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)