FA18X8R1H102KNU06
DigiKeys varenummer
445-180565-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180565-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA18X8R1H102KNU06
Beskrivelse
CAP CER 1000PF 50V X8R RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 pF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X8R Radial
EDA/CAD-modeller
FA18X8R1H102KNU06 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Afskåret tape (CT)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere
Driftstemperatur
-55°C – 150°C