FA18X7S2A473KRU06
DigiKeys varenummer
445-180562-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180562-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA18X7S2A473KRU06
Beskrivelse
CAP CER 0.047UF 100V X7S RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.047 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7S Radial
EDA/CAD-modeller
FA18X7S2A473KRU06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)