FA18NP02A152JNU06
DigiKeys varenummer
445-180532-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-180532-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FA18NP02A152JNU06
Beskrivelse
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1500 pF ±5% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FA18NP02A152JNU06 Modeller
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Tolerance
±5%
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere
Driftstemperatur
-55°C – 150°C